Bělení zubů

Bělení zubů je proces, při kterém dochází ke změně barvy Vašich zubů. Pokud je správně indikováno a vždy vedeno lékařem, nejedná se o proces v žádném případě škodlivý. Má však přesná pravidla, za kterých lze bělení provádět.

Existují v zásadě dva druhy bělení: domácí a ordinační. Hlavní rozdíl je v počtu aplikací a koncentraci účinné látky. Konečný výsledek je u obou druhů víceméně stejný. Zda bělení lze provést zjistí lékař při vyšetření, které také určí, jaký způsob bělení je pro Vás nejvhodnější.

Bělící gel je schopen barevně ovlivnit pouze zubní tkáň. Na změnu barvy bílých výplní a korunek tedy nemá žádný vliv, ale díky zesvětlení okolních zubů může dojít k určitému optickému ztmavení stávajících výplní či korunek, které se musí, pokud barevně nevyhovují, předělat. Ne však dříve než za 2-3 týdny po poslední aplikaci bělícího gelu, a to kvůli správné vazbě výplňového materiálu. Výslednou barvu nelze dopředu určit kvůli geneticky danému zbarvení zuboviny, kterou proces ovlivní jen minimálně. Záleží tedy na výchozí barvě zubu. Přibližně 2% populace jsou na jakékoliv bělení rezistentní.

Během procesu bělení je nutné dodržovat tzv. bílou dietu. To znamená během bělení a po něm je třeba se vyvarovat cigaret, kávy, čaje, červeného vína, borůvek, zkrátka potravin, které mohu způsobit zabarvení Vašich zubů. Především nikotin vrací zubům poměrně rychle jejich původní barvu.

_MG_1795

V naší ordinaci již několik let využíváme s velkou oblibou metodu PrevDent. Procedura je bezbolestná, není nutné aplikovat lokální anestezii. Díky patentované technologii HAP, kdy nanočástice hydroxyapatitu pronikají zubovinou a sklovinou, při ní dochází k zacelení povrchu zubu, je bělení vhodné i pro pacienty s citlivými zuby. Samotná procedura trvá hodinu a půl. Nejprve dojde k izolaci dásní tekutým kofferdamem. Následuje ošetření povrchu zubu jedním z produktů, který slouží k odstranění hluboce usazených pigmentů. V dalších 60 minutách dojde k aplikaci samotného bělícího gelu, který vzniká smícháním dvou složek 6 % peroxidu vodíku s hydroxyapatitem a na závěr se ještě nanese regenerační sérum, které remineralizuje povrch zubní skloviny a tím jej zacelí.

Ordinační bělení PrevDent máme dlouhodobě ve zvýhodněné ceně za 7990 korun