Dentální hygiena

  • 71__49073
  • Dental calculus removing
  • 71__49053

Dentální hygiena je samozřejmou součástí plnohodnotné zubní péče. Je také nejjednodušší pomůckou k zachování vlastních zubů po celý život. Záněty v okolí zubů ani zubní kaz nejsou přirozenou součástí ústní dutiny a jejich vzniku lze úspěšně předejít dobrou hygienou.

Kromě vlastního čištění zubů, které je zaměřené na odstranění veškerého plaku a zubního kamene a pigmentací, Vás dentální hygienistka seznámí se správnou technikou čištění a vybere vhodné pomůcky vyhovující přímo Vám.

V naší ordinaci pracujeme s naprosto jedinečným přístrojem jako je Prophylaxis Master dle GBT protokolu.

A v čem je Master a celý GBT protokol tak skvělý?

Ošetření je velmi šetrné, bezpečné a bezbolestné!

Air flow je minimálně invazivní na všechny typy zubních tkání (sklovina, zubovina, cement, dásně), nehrozí tak narušení povrchu zubů!
Biofilm není vždy viditelný pouhým okem, a proto nabarvení plaku napomáhá k jeho úplnému odstranění. GBT tak předchází vzniku kazu a onemocnění dásní! ( žádný plak= žádný kaz)
Kazy vznikají na hůře přístupných místech (fisury, jamky, mezizubní prostory), airflow dokáže všechna tato místa vyčistit!
Asi každý kdo má rovnátka ví, že čištění je náročnější. Ortodontické aparáty podporují nárůst plaku v hůře přístupných partiích. Air flow je tak velkým pomocníkem, jeho použití je bezpečné a velmi účinné, velice dobře vyčistí samotné zuby i zámky.
Neméně důležitá je ochrana zubních implantátů. Zatímco kovové nástroje mohou povrch implantátu poškrábat, airflow s práškem Plus ošetří povrch implantátu jemně.
A jak vlastně celá dentální hygiena probíhá? Respektujeme GBT protokol, nový koncept dentální hygieny, který hodnotíme jako naprosto jedinečný!

GBT protokol se skládá z osmi kroků.

VYŠETŘENÍ, vzájemně se seznámíme, probereme vaše dosavadní zkušenosti s dentální hygienou, projdeme anamnézu (užívané léky, alergie, onemocnění), vysvětlíme si, co vás čeká a nemine a samozřejmě uděláme kompletní vyšetření včetně všech potřebných indexů

NABARVENÍ PLAKU, velmi užitečné! Vy vidíte, kde máte v čištění ještě rezervy a my plak úspěšně odstraníme.

MOTIVACE, podrobně si vysvětlíme proč a jak zuby dobře čistit.

AIRFLOW, odstraníme plak, pigmentace a čerstvě kalcifikovaný zubní kámen.

PERIOFLOW, odstraníme plak z para chobotů o hloubce více jak 4 až 9 mm a to až v další návštěvě a u pacientů, kteří trpí pokročilou fází paradentozy.

PIEZON, velmi šetrnou ultrazvukovou koncovkou odstraníme zbývající zubní kámen.

KONTROLA, ujistíme se, že je plak i zubní kámen stoprocentně odstraněn.

RECALL, naplánujeme další návštěvu dle potřeb pacienta

CELOU DOBU SE ŘÍDÍME HESLEM zdravý pacient = šťastný pacient

71__49053